ZŠ Šrámkova, Opava 2012

přidáno: 1. 6. 2012 3:52, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 11. 6. 2012 12:45 ]

V rámci projektu Asociace padagogů základního školeství ČR s názvem "Vzdělávání pro udržitelný rozvoj v environmentálních a ekonomických souvislostech -   VUREES" proběhl ve středu 30. 5. 2012 na Základní škole Šrámkova, Opava vzdělávací program na téma FINANČNÍ GRAMOTNOST. 
Akce se zúčastnili žáci 5. - 9. ročníků pořádající školy a ze dvou dalších základních škol z Opavy - ZŠ B. Němcové a ZŠ TGM.

Po společném zahájení, kterého se jako host zúčastnila i p. ing. A. Štenclová, dostali žáci OSVĚDČENÍ o absolvování regionální soutěže a lexikon Rodinného hospodaření. Do lexikonu pak družstva vyplňovala řešení jednotlivých úkolů na 7 stanovištích.  Témat bylo sedm - Člověk a příroda, Zdroje příjmů, Podnikání a podnikatelský záměr, Hospodaření rodiny a další.
Po teoretické části následovala část soutěžních úkolů, za jejichž úspěšné vyřešení skupiny získávaly peníze do závěrečné aukce.
V aukci bylo plno hodnotných cen, a samotná dražba byla plná emocí. U žáků se projevil soutěžní duch. Některá družstva vyhrála i více cen, tak např. vstupenky do divadla, PC hry, knihy, trička…

Podle slov pana učitele ze ZŠ TGM i z hodnocení žáků plyne, že se akce líbila a byla pro všechny účastníky zajímavým zpestřením výuky.

Eva Halfarová
 
Comments