Vzdělávací program VUREES v regionech

Jaké jsou druhy příjmů, jak příjmy navyšovat a jak se vydělávají peníze, jak s nimi správně hospodařit a spousty dalších otázek kolem finanční gramotnosti a ekologického podnikání se dozvědí žáci druhého stupně několika základních škol. Ti, kteří se zúčastní akce "Vzdělávacího programu VUREES v regionech", plné workshopů a soutěží na dané téma.

ZŠ Šrámkova, Opava 2012

přidáno: 1. 6. 2012 3:52, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 11. 6. 2012 12:45 ]

V rámci projektu Asociace padagogů základního školeství ČR s názvem "Vzdělávání pro udržitelný rozvoj v environmentálních a ekonomických souvislostech -   VUREES" proběhl ve středu 30. 5. 2012 na Základní škole Šrámkova, Opava vzdělávací program na téma FINANČNÍ GRAMOTNOST. 
Akce se zúčastnili žáci 5. - 9. ročníků pořádající školy a ze dvou dalších základních škol z Opavy - ZŠ B. Němcové a ZŠ TGM.

Po společném zahájení, kterého se jako host zúčastnila i p. ing. A. Štenclová, dostali žáci OSVĚDČENÍ o absolvování regionální soutěže a lexikon Rodinného hospodaření. Do lexikonu pak družstva vyplňovala řešení jednotlivých úkolů na 7 stanovištích.  Témat bylo sedm - Člověk a příroda, Zdroje příjmů, Podnikání a podnikatelský záměr, Hospodaření rodiny a další.
Po teoretické části následovala část soutěžních úkolů, za jejichž úspěšné vyřešení skupiny získávaly peníze do závěrečné aukce.
V aukci bylo plno hodnotných cen, a samotná dražba byla plná emocí. U žáků se projevil soutěžní duch. Některá družstva vyhrála i více cen, tak např. vstupenky do divadla, PC hry, knihy, trička…

Podle slov pana učitele ze ZŠ TGM i z hodnocení žáků plyne, že se akce líbila a byla pro všechny účastníky zajímavým zpestřením výuky.

Eva Halfarová
 

ZŠ Svisle - Agentura Animal Farm s.r.o. 2012

přidáno: 1. 6. 2012 3:50, autor: Neznámý uživatel

První akce vystoupení VUREES v regionech na Přerovské ZŠ Svisle. Akci realizuje Agentura Animal Farm s.r.o.
 

Prerovske aktuality

  

A. Úvod a zápis přes 200 žáků druhého stupně základních škol

 

B. Dopolední odborné poznávací workshopy (Rodinný lexikon)

  

C. Odpolední soutěžní hry a ocenění výsledků (peníze)

 

D. Závěrečná část zábavného poznávacího dne - aukce

ZŠ Orlová-Lutyně 2012

přidáno: 1. 6. 2012 3:42, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 1. 6. 2012 3:47 ]

Zdenaleznete související ČLÁNEK a k němu i VIDEO.
 
Foto:
 
 
 
 
 
 
 

Názory:

"Jsem s akcí velmi spokojený, naprosto splnila to, co jsme od ní očekávali. Nicméně velmi příjemně mne překvapila aukce cen, jak se děti do ní aktivně zapojily."

Petr Juras, ředitel ZŠ Orlová-Lutyně, Dělnická

"Mě osobně se akce líbila a jsem přesvědčen, že splnila očekávané výstupy. Ohledně hodnocení aukce, tam se zcela jistě projevilo, že družstva byla zklamaná, že nezískala (což byla ovšem jejich chyba) "lepší" cenu. Co se týče hodnocení jednotlivých stanovišť, nemohu posoudit, protože jsem nebyl přítomen. Z rozhoru s kolegy ovšem vyplývá, že z jejich pohledu akce splnila účel."

Zdeněk Nowak, ředitel ZŠ K. Dvořáčka, Karviná

"Co se týče našeho názoru na akce, nemohu vyjádřit nic jiného než samá pozitiva. Jsme nadšení přístupem žáků k tématům, třešničkou na dortu je pak závěrečná aukce. Tato práce nás velmi chytla, těšíme se na další akce."

Agentura Animal Farm s.r.o., Ing. Jiří Tomíček

1-3 of 3