Pozvánka k účasti v soutěži Zelené podnikání

přidáno: 10. 3. 2012 6:07, autor: Neznámý uživatel   [ aktualizováno 10. 3. 2012 6:07 ]

Přihlaste svoji školu do druhého ročníku soutěže ZELENÉ PODNIKÁNÍ

Od 10. do 22. října 2011 můžete přihlásit svoji školu do druhého ročníku celostátní soutěže ZELENÉ PODNIKÁNÍ, která je zaměřena nejen na práci s informacemi, finanční gramotnost, environmentální výchovu, ale i na investice, podnikání.
 
Soutěžící obdrží elektronicky e-mailem studijní materiály, ze kterého si mohou vypracovat tahák, který si mohou vzít k řešení testu. Cílem školního kola je vytvořit čtyřčlenné týmy zastoupené žáky jednotlivých ročníků druhého stupně základní školy. V minulém ročníku se školního kola zúčastnilo přes 2 205 soutěžících z celé republiky.
 
Krajské kolo bude znovu probíhat na internetu. Pověřeného pedagoga zatěžuje organizace soutěže minimem času. Zúčastněná základní škola vykazuje svoji aktivitu ve sledovaných oblastech informatiky, finanční gramotnosti, environmentální výchovy a výchovy k podnikavosti.
 
Soutěž ZELENÉ PODNIKÁNÍ vyhlašuje MŠMT ČR a je součástí projektu Vzdělávání pro udržitelný rozvoj v environmentálních a ekonomických souvislostech“ – (VUREES) - řešený Asociací pedagogů základního školství ČR. Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
 
Dostatečný čas pro studium a nová práce s informacemi, přinesla v minulém ročníku úžasné výsledky. Během soutěže podaly týmy výkon, který velmi příjemně překvapil jak porotu, tak všechny přítomné. V celostátním kole byla úroveň prezentací i kvalita předložených záměrů byla velmi vysoká.
 
Přihlásit svoji školu můžete na http://www.vcele.eu/soutez-zelene-podnikani/prihlaska-do-souteze přímo na stránkách projektu. Po přihlášení obdržíte zpětný e-mail, potvrzení o přihlášení a unikátní kód pro eventuální přihlášení vaší školy do krajského kola. Zde najdete i videozáznamy z prvního ročníku celostátního kola http://www.vcele.eu/soutez-zelene-podnikani/finale-souteze-zelene-podnikani.
 
Realizační tým projektu se těší na účast vašich týmů v soutěži.
Ċ
Neznámý uživatel,
10. 3. 2012 6:07
Comments